Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz więcej pań, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

sprzęt do treningu relaksującego dno miednicy dla kobiet

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym porządniej, bo ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które należy następnie jak na ogół powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo zezwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply